SPOTKANIA RODZINNE 2017

Minionej soboty, 19 sierpnia 2017 r., na terenie rekreacyjnym nad zalewem w Jarocinie po raz kolejny odbyła się cykliczna impreza „Spotkania Rodzinne w Państwie Jarocin”. Jej organizatorzy, czyli Gminny Ośrodek Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Jarocinie, Gmina Jarocin i Stowarzyszenie Przyjaciół Państwa Jarocin, zadbali aby program zadowolił najbardziej wymagających gości.

Spotkanie rozpoczęło się od gier i zabaw dla najmłodszych. Dzieci bawiły się z Waldemarem Wywrockim. Następnie na scenie zaprezentowali się uczestnicy zajęć wokalnych odbywających się w Gminnym Ośrodku Kultury w Jarocinie, podopieczni pani Magdaleny Żmudy. Kolejnym punktem programu był energetyczny koncert stalowowolskiego zespołu „Fever”, grającego muzykę z pogranicza rocka/metalu. Widownia miała również przyjemność obejrzenia występu naszego zespołu „Jargocianie”, którego opiekunem jest pani Urszula Gawryś – Michałkiewicz, wykonującego pieśni ludowe i patriotyczne. Na jarocińskiej scenie zaprezentował się także działający od niedawna zespół „Katowianie” oraz zespół „No Name”. Zwieńczeniem całej imprezy był koncert gwiazdy polskiej sceny muzycznej – zespołu „T. Love”. Dla najbardziej wytrwałych gości imprezy, po wszystkich występach,  odbyła się dyskoteka pod gwiazdami.

Ważnym punktem programu imprezy było wręczenie nagród Wójta Gminy Jarocin pod nazwą „Złota Wiewiórka”, które były uhonorowaniem wyróżniających się twórców kultury, działaczy społecznych, rolników czy instytucji z terenu Gminy Jarocin. W sobotę z rąk Wójta Gminy Jarocin, pana Zbigniewa Walczaka statuetki odebrali: Jacek Siembida, Halina Ślusarczyk, Stowarzyszenie Rozwoju Społeczności Majdan Golczański oraz Wiesława Powęska. Dodatkowymi atrakcjami były stoiska promocyjne i gastronomiczne, a także wystawy lokalnych twórców. Chociaż pogoda w sobotni wieczór pozostawiała wiele do życzenia (mżawka na przemian z ulewnym deszczem), ci którzy zdecydowali się przybyć na „Spotkania Rodzinne” na pewno mieli okazję do dobrej zabawy.

Dziękujemy serdecznie firmie OSM Stalowa Wola oraz pani Jolancie Kolano, właścicielce Biura Ubezpieczeniowo – Finansowego Multi Plus za wsparcie finansowe i organizacyjne. Dziękujemy także wszystkim osobom, które bezinteresownie pomogły nam w przygotowaniach i organizacji sobotniej imprezy.