„Latające cuda natury”- rozstrzygnięcie konkursu i wernisaż wystawy.

W dniu 3 września 2021 r. w GOKSTiR w Jarocinie odbył się wernisaż pokonkursowej wystawy „Latające cuda natury”. Konkurs odbył się już ósmy raz. Patronowali mu: Powiat Niżański, który był również sponsorem nagród rzeczowych, Związek Fotografów Przyrody Okręg Roztoczańsko-Podkarpacki, Koło Fotograficzne „Kadr” Stalowa Wola. Lubelskie Towarzystwo Ornitologiczne oraz Roztoczański Park Narodowy ufundowali dodatkowe nagrody w postaci albumu, przewodników i torby dla laureata I miejsca. Po ogłoszeniu wyników i odczytaniu protokołu zaproszenie goście mieli przyjemność obejrzeć autorski pokaz fotografii Tomasza Sikorskiego.
Z roku na rok konkurs cieszy się wzrastającą popularnością. W tej edycji do udziału zgłosiło się 83 osoby; wpłynęło ogółem 239 prac, w tym 215 spełniających kryteria podane w regulaminie. Do wystawy Jury zakwalifikowało 30 prac, włącznie z pracami laureatów I, II, III miejsca i wyróżnienia.
Po obejrzeniu wszystkich prac Jury przyznało następujące miejsca: I – Agnieszka Florczyk „W stronę słońca”; II – Damian Kwasek „Killer”; III – Julian Łoziński „Łabędzi start”; wyróżnienie – Julian Łoziński „Race green”. Na wystawie umieszczono zdjęcia: Damiana Kwaska, Katarzyny Okoń, Agnieszki Florczyk, Magdaleny Karasek, Mateusza Kazibudzkiego, Jana Dragana, Piotra Leibnera, Adriany Bogdanowskiej, Adama Kota, Tomasza Sczansnego, Grażyny Adamczyk, Andrzeja Cieśli, Pawła Wrony, Moniki Arskiej, Michała Krawczyka.

Prace można oglądać w GOKSTiR w Jarocinie do 30 września, zapraszamy.

Foto: Karolina Chciuk i Marian Rogowski