VI Rundy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych-przystanek w Jarocinie

Automobilklub Stalowa Wola zorganizował ostatnią tegoroczną eliminację Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych, która odbywała się na terenie Stalowej Woli i w jej bezpośredniej okolicy. Warunkiem przystąpienia do rajdu było dysponowanie samochodem zachowanym w świetnym stanie i wyprodukowanym przed 31 grudnia 1989 roku. Pośród zgłoszonych samochodów znalazł się Mercedes 290 SL, a także Porsche 911. Cykl Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych jest serią znakomitych rajdów dla historycznych samochodów i motocykli, cenioną nie tylko w Polsce, ale i za granicami naszego kraju. Poszczególne rundy MPPZ wpisane są do międzynarodowych kalendarzy FIVA (Fédération Internationale des Véhicules Anciens), a światowi eksperci oceniają je bardzo wysoko.

Gminny Ośrodek Kultury Sportu turystyki i Rekreacji w Jarocinie w ramach współpracy partnerskiej z Automobilklubem Stalowa Wola  podczas Pikniku drobiowego-Spotkań Rodzinnych w Państwie Jarocin  w dniu 13 sierpnia miał miejsce darmowy pokaz i prezentacja starych zabytkowych samochodów dla mieszkańców naszej gminy. W zamian za prezentację GOKSTIR JAROCIN w piątkowe popołudnie przygotował poczęstunek „na wynos” dla uczestników  VI Rundy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych  (8-10 września) .

Przystanek i zagadka do rozwiązania dla uczestników mistrzostw zlokalizowane były na parkingu przy Kościele  Matki Bożej Bolesnej w Jarocinie (z uwagi na  łatwą dostępność dla osób z całej Polski, którzy brali udział w mistrzostwach).